Pozwólcie, że Państwu doradzimy!

Nasi pracownicy chętnie nawiążą z Państwem kontakt.

Aby  uzyskać informacje prosimy o kontakt z firmą BG-Graspointner

-

BG Korytka betonowe

Nieodzowne i zarazem prawie niewidoczne

Korytka odwadniające to istotny element infrastruktury. Poddawane są dużym obciążeniom, a mimo to, prawie niezauważalnie, spełniają swoją rolę. Korytka odwadniające stosowane są wszędzie, gdzie niezbędny jest odpowiedni system odprowadzania ścieków i wód opadowych.

Lata praktyki sprawiły, że BG Graspointner, jako jedyny austriacki producent opracował innowacyjny, kompatybilny i konkurencyjny na rynkach międzynarodowych system betonowych korytek odwadniających.

Produkty standardowe i te dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, przyczyniają się do długotrwałego rozwiązania różnych problemów związanych z odwadnianiem.

-

-

Odwodnienie punktowe czy liniowe?

Zasadniczo wyróżnia się dwa rodzaje odwodnień:
odwodnienia punktowe i liniowe.

Odwodnienie punktowe


W przypadku odwodnienia punktowego wody powierzchniowe spływają centralnie do jednego punktu na odwadnianym obszarze, skąd jest dalej odbierana. Z tego względu powierzchnia musi mieć własny spadek w kierunku odpływu.
Szczegółowe informacje dotyczące systemu BG Odwodnienie punktowe


Odwodnienie liniowe


Zaletą odwodnienia liniowego jest fakt, że może być montowane równo z powierzchnią jezdni i dzięki temu jest bezproblemowo przejezdne. Konstrukcja takiej powierzchni jest łatwiejsza do wykonania i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

Ponadto odwodnienie liniowe idealnie nadaje się do oddzielania różnych rodzajów nawierzchni np. bruku od betonu lub asfaltu. Dostępne jest w wersjach z różnymi rusztami, które stanowią doskonałe optyczne i konstrukcyjne uzupełnienie produktu.


BGF Korytka niskie
Korytka odwadniające z betonu o niskiej wysokości konstrukcyjnej i fugą zabezpieczającą. Idealnie nadają się do montażu przy konstrukcjach stropowych. Specjalna konstrukcja rusztów sprawia, że betonowe kanty są całkowicie niewidoczne.


BGF-Z Korytka niskie 
Niskie, betonowe korytka odwadniające ze zintegrowaną krawędzią i bezśrubowym systemem mocującym. Najczęściej stosowane są w podziemnych garażach, warsztatach, itp.


BGU Korytka uniwersalne
Korytka odwadniające o wszechstronnym zastosowaniu. Korytka uniwersalne wytrzymują obciążenia od klasy A 15 kN do C 250 kN. Ruszty przykrywają korpus korytka i umożliwiają łączenie z różnorodnymi nawierzchniami, np., betonową kostką brukową.


BGU-Z Korytka uniwersalne ze zintegrowaną krawędzią
Dzięki klasie obciążenia do E600 kN korytka uniwersalne mogą być stosowane na prywatnych terenach np. podjazdach i drogach dojazdowych do posesji, jak również na obszarach o dużym natężeniu ruchu np. w strefach dla pieszych, parkingach dla samochodów osobowych.


BG Korytka standardowe
W korytkach standardowych leżące pomiędzy krawędziami ruszty przykrywająe możne łączyć ze sobą specjalnymi klamrami spinającymi. Masywny, betonowy korpus doskonale sprawdza się w przypadku podjazdów, dróg dojazdowych, powierzchni magazynowych i parkingów.


BGZ-S Korytka ciężkie
Masywny, betonowy korpus został dodatkowo wzmocniony żeliwną krawędzią o profilu Z. To korytko odwadniające montuje się na powierzchniach o dużym natężeniu ruchu np. na drogach krajowych i wojewódzkich oraz na terenie terminali logistycznych.


BG Korytka bezpieczne - o dużej wytrzymałości obciążeniowej
BG Korytko bezpieczne gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo dla najbardziej wymagających i stanowi wyjątkowy produkt na skalę europejską.


BG Korytka szczelinowe
BG Korytko szczelinowe zostało stworzone w celu oddzielenia dróg kołowania i pasów startowych od terenów granicznych na międzynarodowych lotniskach. Masywny korpus korytka bez rusztu wytrzymuje największe obciążenia i zapewnia bezpieczne starty i lądowania bez poślizgu.


BG Korytka zbiorcze
BG Korytko zbiorcze zostało zaprojektowane z myślą o rolnictwie i gospodarce leśnej. Służy do odwadniania dróg wojewódzkich, leśnych i rolnych. Dostępne w wersji z rusztem żeliwnym, kratowym lub drewnianym.


BG System uszczelniający
System uszczelniający pomaga uszczelnić nasze systemy odwadniania zarówno w przypadku tradycyjnych obszarów zastosowania, jak również na obszarach składowania towarów niebezpiecznych. Dokładne wytyczne zapewniają najwyższą jakość wykonania.

-