Wskazówki montażowe BG-TE Korytka tarasowe szczelinowe

Wskazówki ogólne

Poniższe wskazówki montażowe i przykłady instalacji zostały przewidziane do zastosowań standardowych i dostosowane do lokalnych warunków tam, skad pochodzi ta strona. Podczas instalacji należy przestrzegać ogólnych wytycznych i przepisów technicznych

-

  1. Korytka tarasowe szczelinowe przeznaczone są do odprowadzania wody z tarasów. Stosowane przy niskich wysokościach budowlanych od 80mm. W korytkach o regulowanej wysokości można uzyskać spadek dna.

  2. Korytka fasadowe są zwykle umieszczone na folii uszczelniającej (albo izolacji) lub na płycie stropowej, a następnie zamocowane za pomocą tłucznia/żwiru lub kleju.

  3. Ponadto przy perforowanych korytkach kanały drenażowe mogą zostać połączone z odpływem. W przypadku zamkniętych korytek powierzchnia elewacji jest odwadniana w kontrolowany sposób i woda dostarczana do systemu odpływowego.

  4. Fugi na styku pomiędzy poszczególnymi korpusami korytek mogą być uszczelnione odpowiednimi masami lub sklejone – patrz BG System uszczelniający.

  5. W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony przed zabrudzeniami i uszkodzeniami umieścić pokrywę roboczą w nakładce szczelinowej.

  6. Aby umożliwić właściwe odwodnienie, graniczne powierzchnie powinny znajdować się od 3 do 5 mm wyżej niż powierzchnia korytka.

  7. Na obszarach narażonych na wzmożone chemiczne oddziaływanie ( np. środki odladzające, kwasy, ług itd.) zaleca się montaż korytek z wysokiej jakości stali szlachetnej (np. 1.4571 – V4A).

  8. Te same wytyczne dotyczące montażu mają zastosowanie przy studzienkach rewizyjnych.

-