Proszę pozwolić nam doradzić!

Nasi współpracownicy chętnie skontaktują się z Państwem.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z firmą Hydro BG Sp. z o.o.

-

FILCOTEN

Sprawdzone i zalecane przez IBR

Celem IBR, Instytutu Biologii Budownictwa w Rosenheim jest rekomendowanie dla użytkowników wyrobów budowlanych nieszkodliwych dla zdrowia i przyjaznych środowisku, certyfikatem "SPRAWDZONE I ZALECANE PRZEZ IBR".

Certyfikat IBR przyznaje się jedynie produktom, które zapewniają biologicznie nieszkodliwe mieszkanie/życie i równocześnie spełniają wymogi ochrony środowiska.

Wszystkie kanały odwadniające ® są pod stałym nadzorem Instytutu Biologii Budownictwa w Rosenheim i w sposób nie budzący zastrzeżeń, spełniają wymagania we wszystkich punktach.
Do Certyfikatu IBR

-

Nowy wymiar korytek odwadniających

Od swojego powstania w 1963 r., firma BG-Graspointner wytwarza produkty z betonu, takie jak korytka odwadniające, prefabrykaty do budowy kolei oraz systemy drogowe stosowane do budowy dróg.

Korytka odwadniające z betonu cementowego o konsystencji wilgotnej ziemi wyróżniają się masywnością, stabilnością oraz wszechstronnym zastosowaniem. Dzięki temu firma BG-Graspointner zdobyła pozycję lidera na rynku produktów odwodnieniowych, w szczególności dla dużych obciążeń. Jednakże w przypadku projektów związanych z architekturą ogrodów i krajobrazu, gdzie duża wytrzymałość nie stanowi kryterium wyboru, korytka te nie stanowiły konkurencji. Dużym mankamentem była waga korytka, której ze względu na cechy betonu nie dało się zredukować. Dominującym systemem w tym segmencie rynku były systemy wykonane z polimerobetonu lub z tworzywa sztucznego.

W 2000 r. Friedrich Graspointner postanowił stworzyć korytko odwadniające, które łączyłoby zalety klasycznego betonu takie jak stabilność i masywność, z zaletami betonu polimerowego (cienkie ścianki i mała waga).

W 2002 r. dzięki fachowej literaturze zetknął się z procesem produkcyjnym, który umożliwiał mu realizację marzenia.

Przy współpracy z wieloma specjalistami stworzył nowe, lekkie korytko ze wzmocnionego włóknem materiału, które produkowano na całkowicie zautomatyzowanej linii produkcyjnej.

Rewolucyjny wynalazek, który przynosi realne korzyści.

Czym jest FILCOTEN?

Zalety FILCOTEN

Firma Hydro BG stawia na zrównoważony rozwój

-

FILCOTEN light mini NW 100

Korytko z wyjątkowo niską wysokością budowlaną i różnymi wariantami rusztów
FILCOTEN Light mini NW 100

-

FILCOTEN light NW 100

Korytko ze spadkiem wewnętrznym i bez spadku, różne warianty rusztów
do FILCOTEN Light NW 100

-